Statistici de testare a vitezei de Internet pe numele de gazdă al utilizatorului

Aceasta arată primele 100 de țări comandate prin viteză de descărcare și încărcare. Viteza de descărcare are o importanță de două ori mai mare decât încărcarea în această ordine.

Avem încredere în principal în valoarea mediană; este mai fiabil decât valoarea medie pură. De asemenea, publicăm quartile inferioare (Q1) și quartile superioare (Q3). Median, Q1 și Q3 vă pot oferi o idee despre distribuția statistică a rezultatelor testelor.

Limba:

NET , DE , AT , ES , FR , IT , HU , PL , SK , UK , CZ

Graficul vitezei internetului în lume

Descărcare

Încărcare

Răspuns

Top 100 de țări

Aceste statistici sunt compilate prin utilizarea TLD a înregistrării inversă a IP (hostname). Unele țări folosesc mai multe TLD-uri (de exemplu .co.uk, .net.uk). Faceți clic pe numele țării (dacă este posibil) pentru a vedea statistici detaliate.

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
 statulTLDAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
1.Singaporecom.sg524,571,33362,4750,9451,742,06266,6736,2205714
2.Israelnet.il372,363,84258,4611,2100,128,2878,71102,7166814
3.Japanjp416,271,35199,1556,5376,449,60132,6464,22781525
4.Francefr377,945,51195,5567,3288,825,67134,5475,129111624
5.Brazilnet.br299,054,57160,2478,4184,934,1293,48306,137142445
6.Brazilcom.br258,247,37161,3415,0157,124,8985,42250,545142445
7.Australiaau255,847,24170,1441,551,9019,3945,5553,073491836
8.Spaines257,738,82144,6402,7207,524,9694,59299,836141732
9.Latvialv208,428,49140,1390,3264,07,4693,43629,195363960
10.Luxembourglu241,161,38138,7416,3142,314,9380,42237,423151826
11.Switzerlandch273,953,81127,7427,9115,625,3556,74101,124101520
12.Netherlandsnl230,145,12125,1329,2108,824,1147,51102,336121726
13.Colombianet.co218,540,69122,5345,6122,622,6744,35104,439122028
14.Brazilbr224,037,0092,89327,6169,422,5493,12239,747193143
15.Chilecl253,333,1898,55395,2236,89,4279,69393,248111941
16.Morocconet.ma70,1936,5986,5292,4067,2118,5589,8698,2563264360
17.Canadaca238,340,87111,7348,9145,311,0139,12132,53291732
18.Moldaviamd129,911,9082,81236,3122,97,2090,80181,03761555
19.United Statesus169,811,15109,1273,8128,93,6835,33177,31312538185
20.Polandcom.pl246,636,9491,63327,2118,022,8769,21133,62181320
21.Polandnet.pl207,733,9292,87296,997,5418,0050,4899,102191320
22.Mexicocom.mx120,429,1486,89151,694,5714,6659,46133,548172957
23.Romaniaro177,832,2081,78273,1145,615,6964,89224,144131838
24.Hungaryco.hu160,130,5176,85232,883,4033,6970,11116,41481115
25.Belgiumbe182,540,9291,59280,350,4511,5822,8034,7131182231
26.Denmarkdk207,828,1888,91271,2168,77,8127,20164,350103047
27.Portugalpt132,828,8684,64198,880,1510,2333,37100,059344966
28.Russiaru114,724,9869,7994,44105,213,8862,2894,604092541
29.Ukraineua106,231,1967,1189,5183,1217,5860,7890,4632172344
30.Bulgariabg224,423,8273,42301,5201,410,6346,70296,83541840
31.United Arab Emiratesnet.ae155,922,1872,12181,788,5511,1448,8698,2043111531
32.Hungaryhu206,622,9281,31280,6113,610,3129,2795,6932111933
33.Colombiaco129,529,2170,36136,9110,616,0547,5386,8469385869
34.Swedense173,815,6677,60245,8113,38,5426,3093,8650153046
35.Ukrainecom.ua69,4328,4466,9296,0683,0317,3542,8297,7237233342
36.Lithuanialt184,929,3272,97179,6152,75,3330,06126,243122648
37.Indiain95,9229,7558,41115,291,1519,9252,23107,042202947
38.Australiacom.au158,027,7171,87221,831,449,0319,5246,2259132450
39.Norwayno115,419,4763,57140,572,6610,8131,4479,4045162848
40.Slovakiask149,522,2662,84194,070,207,5529,7493,8430111931
41.Réunionre130,818,0568,73193,589,439,4417,81138,285434883
42.Bangladeshcom.bd69,4027,3449,1990,2169,4928,6851,2890,602471117
43.Indiaco.in74,2929,3152,2191,1368,6014,0744,3387,1547163650
44.New Zealandco.nz136,08,4864,27148,963,922,9019,6379,701233444138
45.Polandpl165,718,4261,57223,466,536,5823,7564,9737152539
46.Mexiconet.mx89,6222,7764,73127,556,185,7916,9669,5472335383
47.Bangladeshnet.bd58,8326,2446,9076,9456,8723,5949,9478,142391219
48.United Kingdomco.uk164,925,7162,12193,196,156,5018,8070,7947183749
49.Montenegrome186,29,4362,95499,1180,43,8716,53540,85943563
50.Germanyde118,021,8557,51125,439,909,8025,4242,9538162235
51.Mexicomx94,9019,6961,46115,948,626,1715,2959,6773334659
52.Ukrainenet.ua58,8423,0144,7848,8459,5216,8744,3757,7744295052
53.Dominican Republicnet.do64,0615,4355,1291,9131,305,5123,6441,24854251138
54.Estoniaee122,819,8155,59135,874,704,7520,6961,0540122743
55.Austriaat100,019,8954,49121,534,658,3418,9138,5042152337
56.Czech Republiccz121,121,1951,06118,873,879,4822,5255,0236132034
57.Australianet.au127,729,9252,68205,124,888,6418,6443,4253172849
58.Uruguaynet.uy167,013,0749,48273,125,373,5020,5032,8571303671
59.Italyit146,019,2250,15139,199,725,9419,0492,6747173153
60.Finlandfi120,421,2252,08142,681,415,7914,7147,4168355578
61.Malaysianet.my100,814,8048,51118,950,025,8120,9773,4753174063
62.Indianet.in65,6620,6336,9681,4959,6414,4340,6276,2355243759
63.Cypruscom.cy120,215,2440,26133,556,237,9725,9773,474391447
64.European unioneu134,718,5343,0296,2799,547,5318,8785,9338111833
65.Belarusby48,2615,6232,7470,1841,478,8536,2658,5560465159
66.Icelandis96,9820,3741,17129,551,997,5518,1747,2965175577
67.Indonesiaco.id71,1411,3340,4290,9647,254,2817,3545,4387496590
68.Serbiars123,915,9241,44173,062,314,4112,6957,3836142333
69.Irelandie58,5521,0738,3870,4226,363,4117,0236,4880295384
70.Greecegr90,1312,4738,8194,8048,703,009,2932,2061213362
71.Bosnia and Herzegovinaba74,4513,1035,7691,1618,864,7814,3123,6980424967
72.Colombiacom.co99,6810,5133,41124,131,333,9816,8833,87772132111
73.Sloveniasi71,8418,0129,2382,9253,747,3020,9538,3369172456
74.South Africaco.za43,619,7827,1551,5229,444,4614,8430,6066133263
75.Thailandco.th50,289,2929,5475,3321,321,754,437,8114187105198
76.Albaniaal37,8710,6721,9249,6628,907,2019,1337,04102384350
77.Uzbekistanuz34,8113,8226,7439,6511,132,825,8112,20139105124174
78.Ecuadornet.ec49,5611,1024,5974,0625,104,187,0116,281527283178
79.Argentinacom.ar41,617,5522,1753,7632,962,549,4345,901204572166
80.Armeniaam43,539,9622,8247,0919,781,503,9916,2511487110146
81.Paraguaycom.py71,043,8719,0264,8725,980,3510,2849,241464261260
82.Indonesianet.id39,258,1018,9239,4325,162,266,3419,181215473130
83.Georgiage22,8410,0918,3329,047,661,704,3810,6112287108131
84.Croatiahr47,065,6116,8344,8926,021,816,6021,0784294571
85.Kazakhstankz24,206,9216,5632,1110,831,214,9910,59153106138179
86.Turkeycom.tr25,276,3015,4134,339,021,833,969,741026091111
87.Indonesiaid33,947,1613,6844,1022,941,826,0229,041113866112
88.Argentinanet.ar35,816,5212,7934,9136,400,835,6727,3014350133216
89.Boliviabo21,365,9112,5718,173,471,372,033,851299399116
90.Bosnia and Herzegovinanet.ba14,917,309,0621,153,890,621,984,2576374574
91.Ghanacom.gh13,523,598,6622,253,980,571,404,81162122131150
92.Kenyaco.ke12,883,817,3318,145,380,522,345,5715596133188
93.Madagascarmg12,964,087,5018,229,030,681,725,2014791118187
94.Philippinescom.ph14,403,305,749,6610,170,312,888,5816364139265
95.Pakistancom.pk5,012,745,847,250,890,320,400,48228176190222
96.Lebanonnet.lb4,931,834,688,132,890,610,912,30127123133138
97.Pakistannet.pk8,942,394,909,362,080,350,463,67217164180210
98.Sri Lankalk6,601,763,475,102,040,230,280,30301289301313
99.Vietnamvn17,800,920,967,6614,300,780,931,551195281187

Primele 20 de nume de gazdă

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
statulHostnameNumăr testeAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
Bulgariacooolbox.bg
 
863,3851,1864,0881,4921,3914,8930,2936,83333
Polandeuro-lan.pl
 
920,7928,5936,1939,3544,3530,0551,6570,33333
Polandls.com.pl
 
737,6846,3933,0935,7324,2263,7369,2467,77678
Polandostnet.pl
 
727,9719,4932,8934,9237,1243,9279,2311,7107710
Japannuro.jp
 
795,0227,3697,2930,8684,9229,3741,1924,2155712
Braziltelesp.net.br
 
600,8281,3777,0882,1357,9220,9463,7476,3144610
Czech Republicmk-as.cz
 
534,8222,6644,8887,2517,5216,7625,3856,24335
Japancommufa.jp
 
714,8220,8574,9803,9610,8189,1501,9776,4168912
Switzerlandsynology.me
 
410,0319,2508,6509,6466,8540,1542,4544,24334
European uniondimensionesrl.eu
 
526,188,44305,5891,8368,776,10248,0616,222121723
Italyaruba.it
 
409,788,66303,5632,8303,864,70236,3532,522111524
Czech Republiccvut.cz
 
405,357,04263,9746,2434,446,56290,2933,4123510
Brazilverointernet.com.br
 
236,090,99197,1300,2295,8117,9378,9410,925161725
Spainjazztel.es
 
329,993,39273,8535,0282,659,87211,2445,832131829
Japancyberhome.jp
 
253,094,16191,6208,4426,1197,0335,9556,295712
Japantransix.jp
 
346,094,07203,8379,0352,388,06277,9391,616101418
Czech Republickve.cz
 
310,661,35218,1497,1334,375,72242,3574,9367813
Czech Republicmobileman.eu
 
240,579,74203,0355,7268,170,13226,2438,58467
Czech Republicpacnet.cz
 
189,268,11220,2306,6171,331,64191,0312,12181013
Polandtkb.net.pl
 
259,8105,5210,4411,3263,082,59205,0368,796911