Statistici de testare a vitezei de Internet pe numele de gazdă al utilizatorului

Aceasta arată primele 100 de țări comandate prin viteză de descărcare și încărcare. Viteza de descărcare are o importanță de două ori mai mare decât încărcarea în această ordine.

Avem încredere în principal în valoarea mediană; este mai fiabil decât valoarea medie pură. De asemenea, publicăm quartile inferioare (Q1) și quartile superioare (Q3). Median, Q1 și Q3 vă pot oferi o idee despre distribuția statistică a rezultatelor testelor.

Limba:

NET , DE , AT , ES , FR , IT , HU , PL , SK , UK , CZ

Graficul vitezei internetului în lume

Descărcare

Încărcare

Răspuns

Top 100 de țări

Aceste statistici sunt compilate prin utilizarea TLD a înregistrării inversă a IP (hostname). Unele țări folosesc mai multe TLD-uri (de exemplu .co.uk, .net.uk). Faceți clic pe numele țării (dacă este posibil) pentru a vedea statistici detaliate.

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
 statulTLDAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
1.Singaporecom.sg479,075,43339,6678,1446,642,48294,8742,2225712
2.Francefr389,850,79210,4591,7301,230,76147,2490,130111623
3.Israelnet.il342,449,71229,0535,9113,221,0069,96109,9196914
4.Japanjp406,470,62195,4543,1367,846,68134,3460,02681525
5.Australiaau283,058,59217,6493,656,6527,8046,3978,632891834
6.Brazilnet.br311,861,18173,2500,5188,636,5495,29313,339132447
7.Brazilcom.br257,446,30164,6411,1150,623,0486,38230,544142446
8.Spaines263,340,57156,8410,7212,426,9898,74306,535141833
9.Switzerlandch286,658,50150,8466,5117,125,9361,27101,823101520
10.Chilecl278,636,89133,4434,7264,713,8293,45439,14281538
11.Netherlandsnl231,744,31131,1339,1109,324,0249,82104,840121827
12.Canadaca244,846,24129,5368,1145,711,1141,08158,93391731
13.Latvialv193,638,98125,9339,0206,811,4442,58333,564313953
14.Moldaviamd165,626,3893,41301,5157,930,6396,46266,42851039
15.Brazilbr211,237,2090,33283,0157,222,7993,16222,357183146
16.United Statesus174,826,20116,7261,3138,34,6736,72171,21212336138
17.Colombianet.co208,840,36111,0324,6119,321,1842,5199,2241121929
18.Polandcom.pl268,943,2893,67374,2131,824,9274,46162,42181319
19.Morocconet.ma79,8228,0486,3893,9171,4315,7574,8699,1758274362
20.Montenegrome214,415,5499,57506,9223,97,8548,39541,83632547
21.Mexicocom.mx129,327,8589,81184,1100,114,6663,31147,648172856
22.Polandnet.pl211,133,3092,99310,696,9517,8653,1899,702191320
23.Bulgariabg227,729,2985,80308,8198,911,6457,03317,73441638
24.Denmarkdk213,736,1389,38271,6184,79,2545,23216,53592642
25.Hungaryco.hu160,231,2476,85237,778,5730,1665,28113,11481115
26.Portugalpt137,929,0488,57213,685,6211,3039,89103,162344763
27.Romaniaro165,132,8977,20256,6133,617,2559,04190,344131837
28.Belgiumbe176,740,0789,50280,147,7011,1722,2632,8733182230
29.Russiaru115,723,8769,9698,54104,512,9159,2794,604192545
30.Colombiaco112,827,7973,63130,899,5514,5749,0090,5172365869
31.Hungaryhu206,423,5082,67279,3112,410,4829,8495,6632111933
32.Bangladeshcom.bd70,4729,5559,9192,7870,4922,8057,3892,433371119
33.Swedense172,617,5672,21246,0115,78,6229,2296,2249133045
34.Australiacom.au175,226,5576,28283,633,947,6019,5446,5856132450
35.United Arab Emiratesnet.ae140,020,3265,32150,283,138,5539,3995,7335121426
36.Indiain99,6128,6860,31116,391,9719,3749,30105,744213049
37.Lithuanialt187,234,1868,00169,7162,85,8830,44110,641132543
38.United Kingdomco.uk174,827,5374,25214,594,456,7917,8177,2847173448
39.Slovakiask153,122,8465,55201,672,247,7330,1894,4130111932
40.Réunionre131,521,6169,59181,687,5410,6520,52134,176434857
41.Norwayno114,620,7161,24139,079,5912,0936,0883,3441172847
42.Polandpl169,719,9566,01231,268,757,2524,9468,0336152539
43.Mexiconet.mx93,9124,3366,87127,263,155,8118,1671,7977355385
44.Estoniaee123,222,1861,74161,180,816,7626,4386,813792241
45.Indiaco.in73,9729,7151,8792,7765,4612,0144,3380,0652194058
46.Ukraineua84,1320,7649,6487,8371,8310,7447,7389,9941213253
47.Germanyde119,823,0657,98128,340,4010,0926,1543,4637162235
48.Bangladeshnet.bd58,0826,6145,6171,2557,7825,8248,4478,362391119
49.Ukrainenet.ua44,8620,7845,6048,7447,7915,6245,8060,1950495152
50.Dominican Republicnet.do64,4515,3355,2786,5829,107,0022,0639,65874251138
51.Czech Republiccz126,022,4553,25127,877,689,7223,6859,0235132033
52.Austriaat102,319,9255,29126,435,008,4219,1339,3942152337
53.Italyit150,620,8953,30150,5101,56,6919,2995,0347173153
54.Belarusby56,2419,5641,6989,9448,9416,0142,0474,4870455058
55.Finlandfi121,218,6553,36134,277,176,4114,3641,7966355377
56.New Zealandco.nz133,210,6748,96150,865,363,4114,7781,701343451256
57.Icelandis105,220,5345,07122,564,438,8221,6948,7160175976
58.Uruguaynet.uy164,116,7841,41208,024,802,9328,8833,28893137107
59.Omanom87,7619,7036,90134,847,2112,6936,7349,70632129113
60.Cypruscom.cy148,015,7740,24148,870,447,5829,2779,665191559
61.Australianet.au107,924,1847,30178,621,125,7913,8037,7051183050
62.Indonesiaco.id74,9413,3642,85105,955,626,9322,0057,0480416175
63.European unioneu140,619,8643,92100,3102,17,8319,2488,1536111732
64.Malaysianet.my95,1111,5747,28125,143,914,0712,2767,7557194268
65.Mexicomx80,5216,1045,3994,6148,005,7811,8959,9879364861
66.Serbiars127,715,8341,74190,064,754,4112,8664,7733142333
67.Indianet.in51,5820,1235,5560,5652,006,1522,7857,0862274468
68.Sloveniasi80,0013,5432,2895,1961,527,2824,3142,8556172457
69.Greecegr91,3413,0038,2795,0848,102,859,0529,1359213361
70.Paraguaycom.py80,563,6827,3684,5431,470,3319,6549,881474250264
71.Colombiacom.co84,729,4127,4093,4428,783,6913,4633,60842136128
72.South Africaco.za42,389,2226,7748,8926,703,6813,8329,9470173466
73.Armeniaam59,0916,5328,1459,1732,222,326,2521,6810870103131
74.Ecuadornet.ec40,8812,1826,4174,3610,804,707,7115,491167280173
75.Uzbekistanuz31,8013,7726,4939,2418,833,316,1323,11158109145197
76.Argentinacom.ar45,167,4320,5362,9039,852,6011,1957,481214269219
77.Croatiahr49,576,1918,6549,7227,782,037,7726,4982284369
78.Thailandco.th44,139,0720,0463,1218,781,724,398,4715488116209
79.Indonesianet.id38,666,4818,8634,9627,082,165,7218,901055173166
80.Georgiage23,028,8718,9531,228,401,453,8612,9912484100122
81.Argentinanet.ar43,327,5215,3150,4942,201,167,4139,651324779158
82.Turkeycom.tr26,976,1714,6832,909,201,693,979,621045992112
83.Indonesiaid32,735,9413,5344,8420,561,184,8530,571184067122
84.Kazakhstankz22,915,3613,6630,219,911,164,349,63202102151201
85.Boliviabo17,164,7311,0816,303,031,271,993,0613596100120
86.Bosnia and Herzegovinanet.ba18,138,549,9123,554,010,571,674,7174384871
87.Madagascarmg14,365,218,6718,858,830,801,966,9214487116169
88.Kenyaco.ke13,493,956,5716,985,640,522,457,1414191123174
89.Pakistannet.pk9,932,685,999,692,310,360,474,02214163178206
90.Pakistancom.pk5,292,775,807,251,050,290,400,48216177190222
91.Sri Lankalk7,631,773,895,252,460,250,280,87287288297329
92.Vietnamvn15,670,900,967,6911,350,610,912,641315587198

Primele 20 de nume de gazdă

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
statulHostnameNumăr testeAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
Polandeuro-lan.pl
 
916,6931,0937,9954,3537,0526,0547,7568,73333
Polandls.com.pl
 
758,1922,7933,3935,7354,8278,3393,8483,48678
Polandostnet.pl
 
747,6906,3933,1935,2242,8267,2279,6311,8107710
Japannuro.jp
 
752,8220,3679,1931,7656,5223,6738,6925,6134612
Braziltelesp.net.br
 
600,1277,5783,7889,3358,1207,5466,3477,2154610
Czech Republicmk-as.cz
 
534,8222,6644,8887,2517,5216,7625,3856,24335
Japancommufa.jp
 
760,6274,7626,1811,0640,3207,6518,0781,2128912
Switzerlandsynology.me
 
387,7242,3507,1509,3458,9529,6541,9543,94334
European uniondimensionesrl.eu
 
549,185,79325,2920,0374,575,64245,4692,220121622
Spainjazztel.es
 
322,092,84276,9525,8282,071,62238,5440,431121829
Italyaruba.it
 
417,086,11285,3703,8301,968,63219,0526,122111523
Japancyberhome.jp
 
281,0144,3201,6209,3446,0233,8351,7555,294712
Chilepacificored.cl
 
390,886,72243,2698,2380,953,40241,1707,62751116
Czech Republicpacnet.cz
 
196,870,58242,4308,1185,036,88210,1313,22181013
Canadabell.ca
 
337,855,05226,5530,5290,617,30212,4483,72871119
Japantransix.jp
 
383,190,99201,6487,8387,981,45257,2419,315101518
Czech Republiccvut.cz
 
379,848,70204,4725,6425,143,56250,8932,5143511
Francewanadoo.fr
 
410,663,12239,7602,9322,050,56176,5496,725111520
Slovakiabelnet.sk
 
250,463,20257,7385,4125,451,69139,0169,517111216
United Kingdombcube.co.uk
 
276,866,98195,0459,5278,273,05220,5386,42371117