Statistici de testare a vitezei de Internet pe numele de gazdă al utilizatorului

Aceasta arată primele 100 de țări comandate prin viteză de descărcare și încărcare. Viteza de descărcare are o importanță de două ori mai mare decât încărcarea în această ordine.

Avem încredere în principal în valoarea mediană; este mai fiabil decât valoarea medie pură. De asemenea, publicăm quartile inferioare (Q1) și quartile superioare (Q3). Median, Q1 și Q3 vă pot oferi o idee despre distribuția statistică a rezultatelor testelor.

Limba:

NET , DE , AT , ES , FR , IT , HU , PL , SK , UK , CZ

Graficul vitezei internetului în lume

Descărcare

Încărcare

Răspuns

Top 100 de țări

Aceste statistici sunt compilate prin utilizarea TLD a înregistrării inversă a IP (hostname). Unele țări folosesc mai multe TLD-uri (de exemplu .co.uk, .net.uk). Faceți clic pe numele țării (dacă este posibil) pentru a vedea statistici detaliate.

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
 statulTLDAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
1.Japanjp297,758,45153,8398,3262,433,51100,4351,22591627
2.Singaporenet.sg228,040,33130,1290,0196,124,1086,17274,2246919
3.Cayman Islandsky146,524,79140,8271,5110,224,8445,54223,946344244
4.Singaporecom.sg210,644,10115,2271,6185,933,4094,91270,33851640
5.Romaniaro191,135,2490,68305,2169,230,0589,67266,82591422
6.Francefr239,919,6393,50368,4171,77,4974,94278,934121728
7.Switzerlandch201,044,60101,2250,5107,721,2747,2594,912091420
8.Netherlandsnl194,439,49102,0252,092,1824,3041,4789,0235121724
9.Colombianet.co166,630,31101,4265,680,4615,2031,4258,1738122133
10.Brazilcom.br155,122,1487,44236,490,7412,4648,54110,159172850
11.Brazilnet.br158,424,3987,02228,196,7113,9049,36136,653183257
12.Denmarkdk183,538,6892,60267,0108,511,8936,29108,736112539
13.Luxembourglu163,320,1081,71263,6100,19,1550,30163,336172235
14.Canadaca177,836,7990,43263,695,7810,6930,7694,183591731
15.Israelnet.il215,230,5184,84302,865,024,7034,6583,153061128
16.Swedense152,823,8287,10208,8102,610,6328,15123,234112240
17.Ecuadornet.ec108,727,1076,30126,687,2411,6336,5195,424791674
18.Serbiaco.rs132,744,7385,49144,953,9312,9516,3950,241781117
19.Polandnet.pl141,123,0174,22184,157,2010,4333,9058,572091421
20.Spaines168,119,7471,15233,0142,28,9340,04176,652163067
21.Hungaryco.hu144,728,1758,56186,671,2726,5261,6296,93167914
22.United Kingdomnet.uk177,923,1669,49235,393,4315,7739,6194,5735121523
23.Belgiumbe133,424,4575,82186,034,279,7418,5428,8833162132
24.Norwayno140,631,2569,86194,480,3811,4230,3593,4741172542
25.Polandcom.pl151,927,5568,96218,671,8912,9630,5767,692191521
26.Australiaau182,329,5673,46229,543,0015,4819,3839,262691428
27.Portugalpt115,925,2564,79165,655,6914,1836,2382,1050283558
28.Moldaviamd95,7629,4255,7894,5590,9227,5448,6891,462671339
29.Colombiaco129,66,0857,06148,2109,81,5742,61146,593919194
30.Malaysianet.my122,19,4056,56145,576,534,9939,3376,1468173587
31.Irelandie127,014,7665,99164,145,948,3318,4860,8447132660
32.Brazilbr101,830,0250,72130,579,2421,6343,7280,7451202745
33.Indiain81,8526,7548,73103,571,3818,7646,5291,0743122948
34.Russiaru90,0721,1252,6092,7170,5510,6138,6787,5343193248
35.Austriaco.at146,728,5761,81147,047,987,7419,9749,3922131723
36.Indianet.in69,2821,0544,0585,6172,3920,9448,5391,6044142442
37.Chilecl196,69,7449,45286,8171,53,9337,23249,560112051
38.United Arab Emiratesnet.ae132,916,9952,29186,567,685,2826,7393,9452121767
39.Germanyde109,420,9254,12104,528,958,2020,9839,1838162234
40.United Statesus145,511,5854,43163,5124,84,5519,62131,279173370
41.Indiaco.in71,6920,5644,8490,5565,4114,9437,9587,1939172848
42.Hungaryhu150,117,5152,23181,460,688,4620,8250,0831121933
43.Lithuanialt125,017,4846,81117,2101,57,0524,8987,9248173553
44.Latvialv98,5920,1147,75112,779,097,8321,1594,2662153157
45.Ecuadorec81,1213,6141,5593,6369,969,3732,7293,314691741
46.Argentinacom.ar103,513,0245,15138,649,984,4223,0859,6258132343
47.Icelandis99,8614,2740,49121,988,5310,0325,3180,626383774
48.Australianet.au76,6020,8044,6686,2316,328,1615,9118,9645142543
49.Czech Republiccz91,0119,2042,8391,8048,898,0518,1737,3730121932
50.Finlandfi79,2118,6945,7890,4424,735,5912,0631,2061364968
51.Perunet.pe109,413,3641,13228,440,368,0821,1829,2658172844
52.New Zealandnet.nz109,511,2043,87202,058,323,6515,1562,301174060111
53.Bangladeshnet.bd40,5311,0138,0356,1433,2114,1226,8240,983781438
54.Bulgariabg78,5416,1641,1784,3750,856,9819,6962,2370344960
55.Israelco.il67,8016,1836,4348,1138,926,0628,9637,34276833
56.Slovakiask113,016,4341,28103,849,555,3919,0365,0029122031
57.Palestineps54,6129,8945,3675,0816,545,099,7918,6364445975
58.Mexicocom.mx71,1910,0436,3479,0052,664,4227,7166,7752162953
59.Argentinanet.ar82,109,6240,3992,9541,174,4019,2947,3255172543
60.Italyit110,615,8040,4192,4560,404,6816,8633,1940162441
61.Mexiconet.mx67,1816,9743,8389,8624,475,259,6628,8860223765
62.Austriaat78,7417,7941,7192,8823,516,5213,8926,2436152235
63.Estoniaee83,0918,8141,1991,1151,105,9712,8146,7553123356
64.Belarusby46,9814,0133,7185,0533,247,7823,9949,7964415572
65.Australiacom.au66,3816,9037,8571,5918,014,7314,8318,7256193155
66.Polandpl113,212,1337,27119,637,914,8315,6540,5441173043
67.Bangladeshcom.bd36,5213,8229,4447,6235,2212,6829,6343,2537101537
68.Ukrainenet.ua51,0419,9232,7968,7141,3613,1622,5755,0367505671
69.Paraguaycom.py57,517,4337,0691,1117,383,1613,1624,911093557157
70.European unioneu98,9616,4234,9785,1758,985,9716,3954,1532101731
71.United Kingdomco.uk109,115,2535,00111,060,057,7515,9934,8742193550
72.Ecuadorcom.ec60,2210,4433,8165,8725,325,5412,5417,2449162463
73.Croatiahr87,6416,2832,5074,8145,675,6813,2434,3639142441
74.Greecegr54,4311,4235,2977,5111,632,305,5410,2656203364
75.Hondurashn36,6610,9632,7455,3618,645,108,5728,00854163102
76.Dominican Republicnet.do46,2410,3530,9960,6417,843,2711,8827,14934856135
77.Colombiacom.co74,3310,1728,5173,4137,896,3716,4731,5245162949
78.Turkeycom.tr44,9315,5327,9252,0616,136,7212,6818,7836132031
79.New Zealandco.nz92,989,1228,50112,136,622,9910,8262,301313751131
80.Ukraineua42,8414,5123,7135,7332,406,4617,6334,8459295166
81.Uruguaynet.uy94,486,5726,0092,2919,681,8110,1631,8414120143253
82.Serbiars73,2915,0126,6878,5829,513,798,0224,9236132033
83.Réunionre90,337,3024,60115,049,112,8510,9963,681254562211
84.Mexicomx56,929,5924,6969,1920,112,106,5313,3662294262
85.Cypruscom.cy39,749,7422,1934,1716,465,0311,1026,8842152669
86.Ukrainecom.ua46,919,7618,7562,6132,233,1614,2760,0949344758
87.South Africaco.za39,328,6420,3849,3926,943,7910,5130,7377213569
88.Nicaraguanet.ni30,059,8720,3452,6510,102,957,9415,271095869168
89.Omannet.om22,014,5017,8129,039,943,324,589,4114138147173
90.Thailandth40,796,7317,6948,2916,271,363,548,3318788182253
91.Morocconet.ma34,364,0915,7262,7320,750,827,3832,2988426297
92.Georgiage17,347,0617,0325,637,280,733,889,0014296115152
93.El Salvadorcom.sv34,016,4115,9336,9022,550,652,888,60178102125147
94.Omanom18,376,6815,5225,396,560,773,178,96280125136191
95.Thailandco.th35,535,1614,8944,5713,680,863,668,1017588125236
96.Indonesianet.id23,504,6114,2232,559,551,263,819,741336684148
97.Armeniaam17,617,1813,0623,355,230,534,556,07159151160171
98.Boliviabo17,907,7513,4223,805,581,633,598,0614674106219
99.Costa Ricaco.cr18,437,4811,9222,763,371,012,295,09151109125183
100.Indonesiaco.id24,232,7611,1430,609,080,643,6810,951366094164

Primele 20 de nume de gazdă

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
statulHostnameNumăr testeAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
Japannetyou.jp
 
836,8845,7875,5905,3898,5928,1933,9935,52222
Polandostnet.pl
 
607,9720,5733,1737,3199,7157,3253,9261,710888
Japannuro.jp
 
645,9214,7534,4918,2576,2178,8515,1822,21361016
European uniondimensionesrl.eu
 
523,260,49503,1912,8208,621,04243,0353,219101321
Austriadrei.at
 
435,0128,4583,0618,152,0746,0464,6566,8526151828
Japancommufa.jp
 
589,1122,1359,2757,9492,899,29346,5536,11391215
Japanbbiq.jp
 
411,377,01366,9615,2322,684,08292,6406,325212225
Czech Republicempecom.cz
 
329,4321,1338,4353,1303,2234,7344,5357,36666
Polandwieszowanet.pl
 
352,0367,0408,6431,585,1891,6192,9293,557456
Czech Republicvutbr.cz
 
417,364,88283,5844,0443,072,32268,3896,319138
Denmarkfastspeed.dk
 
315,699,94277,6530,7234,566,86128,0373,32191423
Polandjmdi.pl
 
271,081,84274,7383,899,5737,6895,79149,8102710
Czech Republicmuni.cz
 
295,249,29196,4357,1324,356,21202,0508,6136811
Cayman Islandscandw.ky
 
160,527,56252,0276,4120,328,2350,26226,647344144
Czech Republicpacnet.cz
 
234,051,81215,3384,6202,842,87123,1353,01491014
Polandskynet.net.pl
 
261,648,07217,7414,8199,531,1098,07329,1115710
Czech Republiclajsinet.cz
 
268,941,14206,5368,1244,39,7593,80386,03181218
Denmarksefiber.dk
 
234,769,32181,1337,7194,248,04140,6235,721101216
United Kingdombcube.co.uk
 
268,988,87164,3368,9266,172,83172,6325,4175822
Czech Republiccvut.cz
 
349,444,54150,7674,1361,558,64191,7730,012249