Statistici de testare a vitezei de Internet pe numele de gazdă al utilizatorului

Aceasta arată primele 100 de țări comandate prin viteză de descărcare și încărcare. Viteza de descărcare are o importanță de două ori mai mare decât încărcarea în această ordine.

Avem încredere în principal în valoarea mediană; este mai fiabil decât valoarea medie pură. De asemenea, publicăm quartile inferioare (Q1) și quartile superioare (Q3). Median, Q1 și Q3 vă pot oferi o idee despre distribuția statistică a rezultatelor testelor.

Graficul vitezei internetului în lume

Descărcare

Încărcare

Răspuns

Top 100 de țări

Aceste statistici sunt compilate prin utilizarea TLD a înregistrării inversă a IP (hostname). Unele țări folosesc mai multe TLD-uri (de exemplu .co.uk, .net.uk). Faceți clic pe numele țării (dacă este posibil) pentru a vedea statistici detaliate.

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
 statulTLDAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
1.Singaporenet.sg169,324,0077,46229,9137,712,4361,10198,0265924
2.Japanjp159,522,2368,86188,3157,99,7057,00178,842132251
3.Romaniaro130,322,2852,92103,379,5613,5645,0092,8729101630
4.Turks and Caicos Islandstc60,9829,6051,9969,0849,3516,5443,0566,98139252740
5.Singaporecom.sg131,022,2653,57140,784,714,3237,3893,834673450
6.Switzerlandch87,3922,2348,4998,3442,898,8221,4745,4528111628
7.United Kingdomuk94,1021,0047,9064,3665,7015,2822,2465,1035102836
8.Portugalpt77,9217,4348,03111,942,039,3621,1980,1431111525
9.Spaines87,7714,0240,8797,8137,253,1819,6651,1050243353
10.Hungaryhu92,0415,4840,9692,5928,574,4412,8026,4533121932
11.Liechtensteinli75,7210,4639,15101,540,884,8614,3638,6721111824
12.Netherlandsnl70,2017,3336,5779,9327,604,5217,5826,6450202739
13.Polandcom.pl73,0513,5535,7486,4432,703,2911,5433,6830131830
14.Moldaviamd52,4611,8133,0563,9337,093,4316,6744,2651153460
15.San Marinosm65,4724,2135,6885,9112,456,2010,1617,4927172132
16.Polandnet.pl79,8713,5634,0085,2024,453,9713,0332,9233131933
17.Serbiaco.rs37,2114,4637,1957,016,192,855,998,4053324057
18.Japanco.jp70,1912,5530,5484,0447,915,5018,9564,7850214670
19.Luxembourglu76,2812,1431,3981,3741,692,5816,5845,6346242941
20.Swedense87,3413,8733,8594,2442,184,0211,0847,8941133043
21.Denmarkdk65,1710,2032,0267,8728,362,4412,7138,2250294358
22.Icelandis74,1115,3632,0068,6420,372,7310,5831,5984556680
23.Germanyde64,6211,5631,1157,8814,642,139,2819,7139182740
24.Australiacom.au38,8411,2730,4148,6411,641,219,5818,1073213266
25.Austriaco.at51,5911,6330,9872,5119,433,318,1811,2331151834
26.Canadaca44,746,8928,5763,6918,941,309,4420,4062193058
27.Indiain49,1710,4127,8155,0434,791,7410,1940,9061234669
28.Belgiumbe48,4512,6628,0556,8412,434,509,2718,4745243344
29.Israelco.il57,5914,9231,4269,6412,161,372,184,86771667106
30.Norwayno62,369,6826,1275,2625,452,6712,6331,5463203352
31.Vietnamvn38,258,9427,8262,8520,530,568,6434,401073443183
32.Ukrainecom.ua36,077,3027,1845,9724,832,839,5834,08119345089
33.Irelandie46,3510,0528,0656,5313,891,776,7616,2856223855
34.Australianet.au43,0415,1228,4645,1010,001,455,1616,1065213059
35.Indonesiaco.id32,486,7524,5043,9217,784,2012,5122,8453203249
36.Bulgariabg45,1013,0624,9248,2720,802,9911,6728,4350274157
37.Ukrainenet.ua45,628,9224,0962,5823,241,9712,7334,8773435468
38.Indiaco.in78,109,5323,4347,6862,924,3413,8436,8646263651
39.Lithuanialt46,1410,2826,7862,7418,661,495,9328,0077465979
40.Italyit43,538,9925,4852,2115,911,067,9918,7646193149
41.Jordancom.jo32,3010,5228,2343,373,470,501,265,831118696136
42.Finlandfi46,5210,1524,7449,4214,242,788,2214,5660325164
43.Ukraineua27,1410,4620,8933,4320,856,5015,9029,8167334863
44.Israelnet.il75,089,8227,3666,0912,871,282,496,38761588116
45.New Zealandco.nz55,927,3125,3068,0714,830,475,7419,111123450121
46.Philippinescom.ph17,367,0722,6327,9112,720,5710,7023,011083372178
47.Indianet.in51,697,4223,1148,5938,681,788,9822,214481950
48.Austriaat40,459,6623,0946,7711,852,987,6114,0739162236
49.United Statesus40,445,6324,3544,4811,270,745,0712,9792426690
50.Polandpl58,038,1221,6452,6919,941,937,9720,7443183146
51.European unioneu46,659,9120,9246,7428,544,119,3625,3837142037
52.Czech Republiccz41,6710,9722,0845,7118,632,786,2717,1236142236
53.Francefr98,256,4121,8788,9556,320,775,6855,4948152441
54.Belarusby27,446,4219,5237,6216,261,679,9723,8192465777
55.Estoniaee38,249,4919,8745,2420,323,287,2219,7453243950
56.Slovakiask47,119,4520,8343,3815,221,814,9317,5639172840
57.Sloveniasi28,0110,7319,8946,258,951,164,8110,8566395172
58.Indonesiaid24,769,3714,2336,3022,748,3413,5636,4865212572
59.North Macedoniacom.mk25,4312,6620,1829,954,820,781,342,97104506382
60.United Kingdomco.uk39,366,8317,6939,9717,711,015,2316,6184265578
61.Bosnia and Herzegovinaba37,108,5516,4462,126,854,035,516,64116364447
62.Georgiage16,695,5716,5825,635,260,551,817,821247592145
63.Montenegrome24,2011,2615,8825,365,931,253,155,5345323658
64.Bangladeshcom.bd21,804,6812,3825,1316,652,6910,0619,9550102767
65.New Zealandnet.nz48,125,3416,2554,7420,410,342,2219,171073456140
66.Russiaru33,194,8614,0539,3220,740,854,8123,7782305788
67.Serbiars28,927,1814,7634,426,360,823,227,6877475876
68.Thailandth58,587,2215,7144,267,220,371,103,1715491112215
69.Greecegr22,706,4914,0134,793,200,732,034,5280376083
70.Mexiconet.mx20,315,8014,0326,143,080,531,884,061075267137
71.Madagascarmg26,553,8912,4433,6225,060,394,7344,846862854
72.Albaniaal18,677,6111,8020,826,832,755,458,8369496270
73.Mexicomx17,796,2312,9121,712,490,831,582,33945869102
74.Latvialv31,263,4710,9039,7816,441,163,9614,4093445988
75.United Arab Emiratesnet.ae20,517,0812,1528,983,180,540,771,11138123135151
76.Ecuadornet.ec18,275,6411,9426,811,430,480,971,71140102122156
77.Malaysianet.my25,064,0311,1534,799,460,412,439,53101486496
78.Colombiaco35,316,0710,3738,0813,670,361,7020,901244196185
79.Croatiahr17,463,8010,0820,305,930,752,126,2378415377
80.Indonesianet.id16,314,199,8920,096,940,912,376,8963283760
81.Brazilcom.br15,143,9210,5821,390,840,170,360,57185137151179
82.Armeniaam14,456,0510,2218,602,850,420,834,0211683121140
83.Colombianet.co16,534,549,8023,751,440,400,812,1015195111186
84.Brazilnet.br14,494,269,8920,290,500,180,360,53193139159187
85.Nicaraguanet.ni13,174,669,3115,481,900,420,812,2314886100176
86.Turkeycom.tr12,953,749,0617,961,650,460,611,3514680133155
87.Costa Ricaco.cr15,374,468,9519,230,890,360,591,28186115143222
88.Omanom18,074,458,8316,551,840,310,490,78182137165233
89.Brazilbr12,622,418,4217,420,480,140,270,54236128151185
90.Thailandco.th27,884,307,7722,115,480,381,423,3017287117216
91.Boliviacom.bo10,113,568,0414,360,550,320,490,72191134146211
92.Boliviabo8,623,517,8511,830,460,270,450,62186136148200
93.Hondurashn11,523,087,4513,052,400,421,172,521257999167
94.Paraguaynet.py12,003,097,7416,460,370,270,370,42237189212286
95.Mexicocom.mx15,762,937,5918,853,130,360,672,711246488161
96.Jordanjo11,152,817,5713,501,020,400,521,16170109150161
97.Kazakhstankz16,252,377,2517,004,690,420,781,8912280108130
98.Dominican Republicnet.do11,092,917,079,841,260,430,731,041377187156
99.Guyananet.gy6,994,827,008,550,680,560,670,73133108113116
100.Morocconet.ma13,693,416,9410,062,350,220,641,151164970106

Primele 20 de nume de gazdă

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
statulHostnameNumăr testeAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
Czech Republicvutbr.cz
 
454,993,15367,9856,7470,093,51526,2859,69113
Japannuro.jp
 
417,891,29305,7825,5431,179,63316,0823,2216818
Hungarybme.hu
 
318,154,53219,2605,5215,861,4395,09356,730235
Czech Republicroznovskastredni.cz
 
153,665,00144,9237,0101,462,9587,79123,4138912
Japancommufa.jp
 
179,446,37108,1179,2260,935,62102,6443,835121437
Czech Republiccvut.cz
 
295,325,9294,39562,0315,529,5193,81711,1152410
Polandwtvk.pl
 
184,448,6193,62191,4160,844,0291,39171,3147914
Czech Republicsatt.cz
 
191,879,8091,01302,0164,586,0193,86271,16457
Polandtonetic.pl
 
132,638,16129,1179,919,0912,3714,3824,182191217
Czech Republiczcu.cz
 
173,318,9288,97119,0173,317,8292,78136,014459
Japanbbiq.jp
 
214,947,4393,83337,6158,132,1380,30268,238202337
Italymclink.it
 
91,0665,7693,05127,162,1222,7169,2090,9722151619
Polandvirtuaoperator.pl
 
201,444,2593,82339,362,9433,2550,2486,32124513
Czech Republicmendelu.cz
 
116,323,4674,8493,2274,7736,8088,1693,81105710
Switzerlanddatabaar.ch
 
106,141,0090,00113,766,1332,0957,5971,9718101116
Japanad.jp
 
133,827,3476,48190,9135,324,9475,26190,044152046
Singaporestarhub.net.sg
 
170,223,9477,93231,5138,512,3762,92201,3265925
Switzerlandcablecom.ch
 
154,336,1488,95212,060,0118,1437,0370,6426101524
Czech Republicmoses.cz
 
142,427,9273,73252,8131,818,8066,74199,929151827
Francewibox.fr
 
217,019,5664,30286,585,0633,6183,09105,51771316