Statistici de testare a vitezei de Internet pe numele de gazdă al utilizatorului

Aceasta arată primele 100 de țări comandate prin viteză de descărcare și încărcare. Viteza de descărcare are o importanță de două ori mai mare decât încărcarea în această ordine.

Avem încredere în principal în valoarea mediană; este mai fiabil decât valoarea medie pură. De asemenea, publicăm quartile inferioare (Q1) și quartile superioare (Q3). Median, Q1 și Q3 vă pot oferi o idee despre distribuția statistică a rezultatelor testelor.

Graficul vitezei internetului în lume

Descărcare

Încărcare

Răspuns

Top 100 de țări

Aceste statistici sunt compilate prin utilizarea TLD a înregistrării inversă a IP (hostname). Unele țări folosesc mai multe TLD-uri (de exemplu .co.uk, .net.uk). Faceți clic pe numele țării (dacă este posibil) pentru a vedea statistici detaliate.

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
 statulTLDAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
1.Japanjp205,337,6690,33266,8174,719,2784,00218,029111828
2.Singaporenet.sg161,742,2989,93194,2145,928,2574,58145,1296916
3.Hong Kongcom.hk155,563,04119,8161,461,470,856,779,53196131723
4.Singaporecom.sg171,519,3371,13210,7152,712,1063,35147,5316828
5.Romaniaro147,830,5466,90174,3104,125,2355,13111,52691523
6.Switzerlandch104,227,0859,05109,456,2210,8629,3356,1525101524
7.Spaines100,418,9449,98107,748,506,4126,1768,6753253358
8.United Kingdomuk90,5319,4652,5659,0666,026,8019,9552,9535163342
9.Portugalpt81,2917,8449,96117,846,079,3224,1589,4228101625
10.Swedense110,221,3651,77130,763,596,1317,0482,5233132339
11.Netherlandsnl99,8024,7549,53101,641,046,4221,4530,7834131826
12.Hungaryhu118,118,8547,90113,843,465,8019,3638,8429111729
13.Norwayno89,5917,3444,23101,737,244,2316,8934,5951183451
14.Polandcom.pl90,6915,1842,8391,6135,784,9814,9737,7829121729
15.Bosnia and Herzegovinaba65,5820,3345,65111,86,694,017,199,6654353947
16.Austriaco.at63,9921,3542,8780,6225,886,0511,9320,1226151729
17.United Kingdomnet.uk78,0818,3037,5197,5336,2810,2021,4533,5952121648
18.Icelandis67,5115,9335,2153,1533,955,8626,0449,1369185275
19.Luxembourglu93,0613,9137,8491,2246,804,1020,4057,8940253245
20.Ecuadornet.ec37,4217,6533,9251,1230,907,4026,4546,336981550
21.Denmarkdk87,2115,9335,9479,3752,805,7120,4352,1155233550
22.Germanyde78,0714,3640,1678,8016,452,7710,0424,4237172537
23.Polandnet.pl80,3415,3135,7986,5726,714,7316,2837,2831131831
24.Turks and Caicos Islandstc51,0623,3235,3868,4724,415,9315,6639,4869303462
25.Serbiaco.rs51,1123,5638,6557,079,155,487,8113,5539121624
26.Indiaco.in41,2113,9532,8156,4425,077,2619,4037,8867284264
27.New Zealandco.nz85,6413,6035,1173,2316,870,7411,1917,981293451157
28.Belgiumbe58,8815,8835,9869,6312,124,379,3318,2844212635
29.Lithuanialt73,1010,7532,1374,8157,553,2015,8156,0640123047
30.San Marinosm55,2321,0633,8868,2111,397,8310,0215,13114172432
31.Indiain48,6110,0430,3163,7031,311,9212,3943,34942653100
32.Canadaca63,7110,7031,0876,6424,832,6710,1119,1456162759
33.New Zealandnet.nz86,4214,1533,3995,1513,220,984,1920,8188334784
34.Australianet.au42,0716,2132,3650,3510,271,585,8814,7161223257
35.United Kingdomco.uk55,6012,1928,5158,1425,892,5212,3720,7854254765
36.Ukraineua31,4411,5024,5738,3524,335,4519,5431,4269344575
37.Italyit53,5011,6928,8760,4619,452,0310,3419,4145193047
38.Ukrainenet.ua43,4610,4226,4256,2426,332,2713,0131,7692415693
39.Francefr114,97,9428,00107,163,630,839,8474,5445152340
40.Australiacom.au47,0813,5129,8251,2810,581,305,9217,4564182958
41.Moldaviamd45,9611,5425,1074,5829,824,1314,2535,2052113467
42.Bulgariabg42,8110,9225,4755,0424,511,7712,6131,6084254564
43.Ukrainecom.ua30,0612,1622,9741,3219,944,0516,7326,6879404872
44.Irelandie81,9513,6926,8266,5918,832,238,2721,0652213656
45.Israelnet.il85,757,0029,0281,4615,150,602,567,031091474153
46.European unioneu56,6611,5223,9755,1734,515,0311,7430,9937121933
47.Czech Republiccz46,9912,8425,4849,5520,284,057,9119,1234142134
48.Austriaat43,9210,6524,5649,4613,364,068,9615,4637162235
49.Hungaryco.hu220,54,9924,3663,31170,42,718,2952,434781733
50.Polandpl65,028,8223,8563,0820,142,258,9823,6144193246
51.Sloveniasi31,346,9022,7243,0913,192,3510,6017,8844202340
52.Russiacom.ru22,4211,1617,6426,0925,2010,3820,4933,29913072108
53.Indianet.in41,965,4222,8750,5825,183,939,8626,646462257
54.Indonesiaco.id33,737,7120,8144,2117,814,5212,6821,7463203261
55.Latvialv43,939,6622,6442,5429,461,768,5223,4361224062
56.Finlandfi39,979,3122,4345,8112,442,107,4713,3680485972
57.Slovakiask50,049,9822,7547,0416,382,095,4420,3437162737
58.Paraguaynet.py29,201,1621,7045,078,561,046,669,641153850107
59.Russiaru39,266,0818,4549,9828,401,318,1437,4573224479
60.Belarusby24,436,8418,3233,0815,801,768,3223,5487405786
61.Indonesiaid23,163,4217,0035,8519,021,8510,4228,84962243113
62.Estoniaee35,537,1619,4938,0113,931,534,7911,8173446180
63.Albaniaal32,249,4218,1029,8312,662,056,0514,4183355472
64.Brazilcom.br43,985,4217,9853,3317,910,414,5019,1964183264
65.Argentinacom.ar33,996,1118,3745,517,820,742,826,4979214094
66.Brazilnet.br48,354,9018,2049,8526,190,442,2326,9854173261
67.Israelco.il45,714,8118,4566,4212,200,321,424,7214018114257
68.Serbiars36,577,4517,1840,519,860,983,8010,1959193150
69.Georgiage18,468,0617,3525,056,211,653,218,271297495118
70.Bangladeshcom.bd18,794,5814,0420,1216,101,358,9920,1089165491
71.Colombianet.co28,394,8515,8535,088,090,614,537,51932235120
72.North Macedoniacom.mk19,056,7016,2026,373,540,590,942,751136087109
73.Boliviacom.bo16,775,3213,8719,997,770,624,0710,03994153117
74.Chilecl66,233,2712,5748,2952,910,456,6743,3196153380
75.Croatiahr24,215,7013,7926,009,750,902,708,0866314365
76.Greecegr23,896,2513,6735,253,700,742,394,9079355585
77.Jordancom.jo24,187,6514,0932,512,130,571,052,8212897117141
78.United Statesus46,774,7213,3359,6823,080,361,9118,041434286245
79.Montenegrome24,468,2012,2521,6518,261,893,9313,8966164564
80.Argentinanet.ar24,285,1412,2531,155,460,602,366,6775244182
81.Réunionre22,704,8613,1429,603,810,280,341,81205100240267
82.Mexiconet.mx18,373,5711,4125,122,760,291,513,701676587284
83.Cypruscom.cy16,975,2111,4424,302,490,561,343,5117780105142
84.Brazilbr28,373,0611,1430,0814,990,571,3212,0666193068
85.Madagascarmg32,763,139,6759,4827,210,714,1949,727062552
86.Turkeycom.tr15,285,7511,1720,192,710,581,194,87952970109
87.Perunet.pe23,033,7111,1031,836,040,461,144,2213566101141
88.Indonesianet.id17,173,199,9021,938,421,023,428,281032844102
89.Uruguaynet.uy25,583,209,8939,025,470,322,8810,581041938243
90.Ecuadorcom.ec16,073,319,8022,597,620,441,879,271062260157
91.United Arab Emiratesnet.ae18,924,0110,1223,621,760,430,791,18180123133178
92.Mexicocom.mx21,103,589,2126,227,200,351,006,221173267141
93.Paraguaycom.py24,002,869,1131,933,580,281,145,441645882228
94.Mexicomx15,123,598,9120,312,430,371,352,511356582174
95.Ecuadorec17,523,158,2324,7913,880,412,2521,6277142599
96.Vietnamvn18,742,068,6128,099,050,270,358,3423074241285
97.Nicaraguanet.ni10,932,898,3114,440,840,400,540,92181122160191
98.Bosnia and Herzegovinanet.ba12,454,258,0715,831,150,510,691,7887406294
99.Jordanjo9,252,528,0813,270,850,250,531,04156108140157
100.Omanom8,863,047,5411,021,330,390,490,75191150168203

Primele 20 de nume de gazdă

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
statulHostnameNumăr testeAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
Polandeuro-lan.pl
 
566,287,42813,1899,153,8624,7466,7272,4312101012
Czech Republicvutbr.cz
 
396,189,49320,6770,3416,192,87429,3777,37124
Japannuro.jp
 
425,4101,0338,7778,4420,382,94333,9815,3165814
Switzerlandschulethal.ch
 
327,6239,6299,6437,9191,5170,9212,8218,68667
Japancommufa.jp
 
356,846,28153,2388,3305,344,88128,4422,820121518
Japantransix.jp
 
204,672,19152,4268,7181,963,63121,7272,83291623
European uniondimensionesrl.eu
 
184,646,77144,9245,2101,141,6895,49158,222121830
Japanad.jp
 
199,550,78109,4299,0162,156,0697,98214,232111622
Czech Republiccvut.cz
 
306,431,6194,09643,9337,818,7394,28762,315249
Czech Republiccas.cz
 
233,747,6094,42295,2225,533,4693,42293,7173512
Czech Republicsamatech.sk
 
126,461,4192,82232,9117,251,3290,86210,614121315
Japanbbiq.jp
 
213,962,8890,95341,0154,151,2792,84241,425202224
Polandwtvk.pl
 
154,635,9790,02182,7136,136,8491,45121,21571017
Swedencomhem.se
 
171,153,32129,2261,156,5610,1512,7752,1423141926
Polandtelnaptelecom.pl
 
197,447,76118,8293,153,6525,0233,0857,201541022
Czech Republiczcu.cz
 
228,632,9388,42321,5295,916,9293,45728,1194621
Czech Republicvse.cz
 
108,728,7489,4094,40126,831,4890,9994,849347
Italymclink.it
 
93,4837,58100,0121,963,7611,7768,62105,425161828
Polandtarnobrzeg.pl
 
151,030,8594,09240,465,8433,8574,3881,8832111220
United Kingdombcube.co.uk
 
141,950,6884,34190,6126,18,8790,09193,0114711