Statistici de testare a vitezei de Internet pe numele de gazdă al utilizatorului

Aceasta arată primele 100 de țări comandate prin viteză de descărcare și încărcare. Viteza de descărcare are o importanță de două ori mai mare decât încărcarea în această ordine.

Avem încredere în principal în valoarea mediană; este mai fiabil decât valoarea medie pură. De asemenea, publicăm quartile inferioare (Q1) și quartile superioare (Q3). Median, Q1 și Q3 vă pot oferi o idee despre distribuția statistică a rezultatelor testelor.

Limba:

NET , DE , AT , ES , FR , IT , HU , PL , SK , UK , CZ

Graficul vitezei internetului în lume

Descărcare

Încărcare

Răspuns

Top 100 de țări

Aceste statistici sunt compilate prin utilizarea TLD a înregistrării inversă a IP (hostname). Unele țări folosesc mai multe TLD-uri (de exemplu .co.uk, .net.uk). Faceți clic pe numele țării (dacă este posibil) pentru a vedea statistici detaliate.

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
 statulTLDAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
1.Singaporecom.sg243,949,24158,4368,1214,929,57114,8302,03551142
2.Japanjp224,538,2997,37314,2193,320,5791,55272,026101729
3.Israelil165,768,8894,02209,8137,469,9893,79209,08456
4.Moldaviamd170,736,6888,58248,2167,333,9191,26224,3245834
5.Romaniaro187,026,6281,14260,2120,522,1360,66141,32691524
6.Netherlandsnl150,531,8189,68207,554,5115,4825,3835,8528121623
7.Israelnet.il193,734,5888,64283,048,144,0523,7275,082571117
8.Singaporenet.sg153,627,4065,07189,0157,416,1853,45202,1206813
9.Switzerlandch136,231,7273,14170,168,8715,2232,1574,952291419
10.Denmarkdk136,222,9071,80194,266,4011,6833,0377,1235182539
11.Luxembourglu131,620,7056,81115,371,6110,7040,5292,8842202434
12.Brazilnet.br109,217,7455,92146,772,8810,5638,2393,5551163161
13.Ecuadornet.ec74,0520,7749,8996,8369,5517,0047,9198,353081121
14.Spaines144,514,9453,48186,3115,07,7532,46137,551162961
15.Brazilbr109,114,2150,23109,283,048,9630,6099,3255162573
16.Indianet.in89,1721,1942,0589,7993,2623,2144,9389,363191532
17.New Zealandnet.nz94,657,2247,82104,649,603,7231,0176,151163346110
18.Polandnet.pl116,717,6550,50135,842,677,5524,9152,4229101625
19.Chilecl148,89,3843,22193,7124,95,4338,80147,24691738
20.New Zealandco.nz115,115,3446,76143,852,146,1731,4076,0095334288
21.Brazilcom.br104,013,9148,08124,054,398,0727,5261,5552172957
22.United Kingdomuk119,721,0242,4189,1788,248,1531,8466,7939102668
23.Austriaco.at102,721,3050,13102,325,857,7713,2223,2119141621
24.Hungaryhu124,914,6643,88125,051,486,2518,5343,1629121931
25.Norwayno105,614,9544,74114,443,695,3616,4436,2959203357
26.Colombianet.co79,7215,6742,54106,235,987,6020,2931,2549172638
27.Belgiumbe76,8318,1345,1890,0817,566,0313,5521,4440192640
28.Polandcom.pl107,314,2342,5199,1154,075,2618,5449,703091625
29.Serbiaco.rs67,5421,1447,1687,0314,395,658,8214,1146142332
30.Germanyde93,9714,1545,5293,6422,655,0811,6832,8938162336
31.Australiacom.au61,7418,7642,9658,6720,255,3115,6318,6854162651
32.Canadaca100,713,1543,37107,849,894,5610,9245,5662102058
33.Indiain56,1111,9235,2070,3047,065,8525,3457,2570274978
34.Hungaryco.hu54,3421,7731,5354,0440,3515,6432,6647,8117101318
35.Bahraincom.bh43,0220,7943,9968,354,892,973,534,4999939395
36.Swedense104,314,9138,15115,656,155,7113,7052,3140132944
37.Portugalpt87,7810,9133,84103,240,897,1920,8871,0152203050
38.Belarusby43,4213,5833,2265,2130,968,5121,8250,7867414961
39.Icelandis111,97,0336,2893,10106,92,4415,4693,2383123498
40.Sloveniasi54,718,3334,4188,6838,014,6816,0277,053582450
41.Japanco.jp72,8811,5429,3879,2261,5312,3926,0282,1335142842
42.Uruguaynet.uy100,95,5829,4592,7520,291,4625,6232,0287173179
43.United Kingdomco.uk80,2115,1836,4068,6135,793,7810,8520,4047273751
44.Francefr142,88,6233,93158,395,501,5115,61101,142162341
45.Bangladeshnet.bd32,509,4226,0650,8232,979,9427,8350,0932111634
46.Australianet.au66,9614,9332,1953,2317,224,4612,1417,2949142855
47.Ukraineua44,6114,4326,4853,6734,567,7621,8354,0478314980
48.Bosnia and Herzegovinaba59,429,3130,3366,919,212,618,8514,1369364157
49.Ecuadorec33,396,3622,5247,2030,812,3922,2742,7356121947
50.Irelandie55,799,6027,7061,8119,454,5610,9222,7648163462
51.Russiaru53,517,6124,6571,6343,272,3216,8164,8858193360
52.Finlandfi52,9011,7627,8761,5024,873,369,7822,1572405777
53.Vietnamvn43,158,2424,8661,1529,313,2115,1442,8494334782
54.Austriaat50,3710,8127,4556,4315,214,559,4717,4237162335
55.Czech Republiccz61,1011,0826,8658,3931,964,8710,0724,5034142135
56.Slovakiask79,6010,7627,1368,3834,873,229,2437,8433142334
57.European unioneu67,0510,0225,0866,5942,455,2712,8533,4734111731
58.Lithuanialt70,058,8225,5766,5757,292,4311,7949,3345103254
59.Bangladeshcom.bd27,358,5220,6235,4225,517,5919,8732,1651122354
60.Italyit63,397,6224,8958,5524,382,4510,0319,5746172950
61.Ukrainenet.ua50,179,3417,9245,7851,056,9622,9054,0559274879
62.Estoniaee39,008,0825,0647,9418,903,717,8118,9267314072
63.Polandpl74,897,5523,2271,3425,742,659,5226,9347193449
64.Ecuadorcom.ec32,709,0022,4748,3913,654,349,1811,1657132169
65.United Arab Emiratesnet.ae88,2010,0921,6085,7132,572,8510,8643,04721526130
66.Mexiconet.mx36,5813,0424,2446,4611,802,325,1312,4262284568
67.Bulgariabg48,567,6919,5047,3329,354,1112,9933,7856304061
68.Indiaco.in32,958,5318,3743,5329,266,5814,2038,8956253961
69.Malaysianet.my66,376,5718,7282,7235,653,5011,2246,6687215791
70.Argentinacom.ar46,137,1819,3953,7521,951,769,4123,4164162854
71.Latvialv86,225,9118,7849,0975,163,0610,2929,4353203750
72.Serbiars54,717,7919,5348,1117,202,157,3819,8443172843
73.Colombiacom.co41,916,6317,4148,4115,752,688,2613,2596274085
74.Mexicocom.mx41,157,1318,6348,5918,161,155,7620,0365214176
75.Montenegrome19,444,0416,6526,189,871,665,0311,8185356295
76.Argentinanet.ar37,555,2114,5644,9518,670,757,2420,75882235128
77.Thailandco.th67,726,4915,4689,5921,982,255,3324,161095069146
78.Perucom.pe39,544,2713,2869,2542,761,108,7888,496872051
79.Turkeycom.tr24,515,0513,2826,476,131,545,077,3254173063
80.Hondurashn25,078,9612,2023,4021,260,864,6912,231234288155
81.Greecegr25,664,9312,3536,336,170,833,688,1673304871
82.Paraguaycom.py32,323,8311,8042,7010,350,514,4114,421395567259
83.Nicaraguanet.ni18,738,1212,7117,225,150,812,344,641106689119
84.Thailandth68,114,0511,3740,5115,230,444,0015,0514351120221
85.Nicaraguacom.ni17,156,4911,8219,995,851,142,587,311156592162
86.Indonesiaco.id21,852,579,1421,9112,751,837,0615,621043658117
87.Croatiahr17,763,7810,3121,419,631,113,849,9477324770
88.United Statesus46,202,7510,1036,4632,420,382,4115,1117246158265
89.Philippinescom.ph13,712,679,1319,177,691,713,646,3072436784
90.Indonesiaid14,292,578,2919,269,981,185,0711,841204470152
91.Dominican Republicnet.do23,284,299,7224,427,080,531,857,991165164157
92.Guatemalanet.gt15,926,759,4016,122,680,581,754,1813495102171
93.El Salvadorcom.sv24,554,679,3120,073,860,531,553,8213792103155
94.Costa Ricaco.cr12,605,499,0614,283,600,411,814,80181130185233
95.Cypruscom.cy20,264,758,7821,286,730,892,187,1814374109131
96.Perunet.pe28,673,326,1936,1818,510,836,9721,32882339119
97.Egyptcom.eg11,104,479,0514,501,580,501,161,93134101112152
98.Kyrgyzstankg10,474,187,8812,773,460,622,012,791636268287
99.Mexicomx21,171,117,7031,014,960,421,834,7074344576
100.Palestineps9,161,828,3210,522,820,350,571,2112271112123

Primele 20 de nume de gazdă

   Download (Mbits)Upload (Mbits)Ping (ms)
statulHostnameNumăr testeAVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3AVGQ1MedianQ3
Polandeuro-lan.pl
 
481,517,81584,2923,3158,515,34210,3294,3115512
Japancommufa.jp
 
717,892,01388,8810,8612,893,11317,9593,715101316
Czech Republicgov.cz
 
321,784,00264,9500,3353,388,09317,9527,1127912
Japannuro.jp
 
382,267,38272,3613,1365,283,27282,1616,41971321
Polandostnet.pl
 
278,7139,4354,5372,969,3026,2382,0590,25218913
Denmarkbnaa.dk
 
264,7245,5285,5319,3260,3157,8182,8235,56566
Spaincableworld.es
 
429,846,55281,1895,7220,916,42161,5284,22681021
Polandtychy.pl
 
225,193,12276,0330,995,4744,8948,7590,1726458
Czech Republicscancom.cz
 
226,557,99179,3378,6287,861,08211,1455,66346
Japanbbiq.jp
 
308,772,21190,4534,8202,255,69133,9310,022171922
Denmarkfastspeed.dk
 
269,272,24202,0406,982,8728,5062,53109,825182230
Czech Republicvutbr.cz
 
365,267,66151,1794,3396,575,02163,8864,4131412
Netherlandscaiway.nl
 
215,541,33145,4378,9194,930,59107,1308,51771017
Czech Republicmuni.cz
 
239,937,85117,5293,4286,041,58148,0379,2166814
Japanad.jp
 
208,353,80127,7331,9178,254,92115,1273,821101623
Czech Republiczcu.cz
 
222,450,04113,7396,1331,574,80138,3689,012358
Polanddebacom.pl
 
199,039,26140,2263,255,5118,1457,7187,732751726
Czech Republiccvut.cz
 
310,633,10109,2710,5348,530,45107,7773,810249
Japanj-cnet.jp
 
201,564,45148,0302,541,889,2412,7988,1637202430
Japantransix.jp
 
175,247,27101,8260,9175,454,95101,5255,21991520